מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  שולחים קו"ח ולא חוזרים אליכם? כמה סיבות אפשריות...

שולחים קו"ח ולא חוזרים אליכם? כמה סיבות אפשריות...

כולנו מכירים את המצב הבא: אנחנו מחפשים עבודה, נרשמים לאתרי חיפוש עבודה, שולחים עשרות ואפילו מאוד קורות חיים, ולא מקבלים אפילו טלפון אחד בחזרה. מדוע זה קורה, וכיצד ניתן להימנע ממצבים כאלה?

הטעות הנפוצה ביותר היא...

יש טעות אחת אשר תפסול את קורות החיים שלכם באופן מיידי. מדובר בשגיאות כתיב. קורות חיים הם כרטיס הביקור שלכם, ומצופה כי הוא יהיה מושלם, לפחות בכל הקשור לסגנון הכתיבה. ברגע שעשיתם טעות כתיב ושלחתם כך את קורות החיים שלכם – הראיתם למעסיק הפוטנציאלי שלכם כי אינם שמים לב לדגשים, אינכם איכפתיים מספיק, ובקיצור – כי אתם חפיפניקים. 90% מקורות החיים אשר נדחים באופן מיידי מכילים שגיאות כתיב.

ועוד טעות קשה

טעות נוספת ופופולרית במיוחד היא חוסר התאמה בין קורות החיים לבין דרישות המשרה. רבים לא יודעים זאת, אבל כיום, בשל המספר העצום של קורות החיים המתקבלים במחלקות משאבי האנוש השונות, מיון קורות החיים נעשה לרוב באופן ממוחשב. זאת אומרת שמחשב מקבל את מילות המפתח, כפי שהן מופיעות בפרסום המשרה, ומחפש התאמה לתוכן של קורות החיים שנשלחים לחברה. אם לא ביצעתם התאמה טובה על פי מילות המפתח, המחשב יזרוק את קורות החיים שלכם לפח ואף עין אנושית לא תקרא אותם. לכן, חשוב להתאים את קורות החיים שלכם לכל משרה. זה בהחלט עדיף מאשר לזרוק אלפי קורות חיים לכל עבר.

ועוד משהו קטן

כיום, קל מאוד לבדוק את אמיתות קורות החיים שלכם באמצעות האינטרנט. נחמד מאוד שאתם מספרים לכולם כי עבדתם בגוגל, אבל חיפוש של פחות מדקה יגלה לממיין קורות החיים כי בכלל לא עבדתם שם. לכן, הימנעו משקרים בקורות החיים שלכם. קל מדי לגלות אותם כיום.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן