מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  קורות חיים לכל תפקיד

קורות חיים לכל תפקיד

האם כדאי ליצור כמה סוגים של קורות חיים לתפקידים שונים? התשובה הקצרה היא כן. רוצים לדעת את התשובה הארוכה? המשיכו לקרוא.

שולחים הרבה קורות חיים אבל לא מקבלים מענה? אתם לא לבד. סיכוי לא רע שהקו"ח שלכם נבלעות מבין עשרות ואף מאות מועמדים - וככל התפקיד מבוקש יותר, כך הסיכוי שיפנו דווקא אליכם קטן. אז מה בכל זאת ניתן לעשות? מילת המפתח היא להתמקד.

במידה ויש לכם סט מגוון של כישורים או שאתם שולחים קו"ח לכל מיני תפקידים שאין בהם משמ מכנה משותף, עליכם לבצע התאמה של הקורות חיים שלכם לכל תפקיד ותפקיד - "אופטימיזציה" של קורות חיים, אם תרצו.

קשה לא?

נכון, בהתחלה זה נשמע כמו עבודה קשה, אבל בהחלט מומלץ להקדיש את הכמה דקות לכל סוג של קורות חיים, על מנת שיהיו כמה שיותר רלוונטיות למעסיק הפוטנציאלי. גם אם זה ייקח להם שעה או שעתיים, בהחלט מדובר בהשקעה של זמן שתשתלם לכם בהמשך. ייתכן ותצטרכו 5-6 סוגי קורות חיים לכל היותר - כאשר כל אחת ממוקדת לתפקיד או סט תפקידים אחר.

אז איך עושים את זה בפועל?

נניח שיש לכם ידע וכשרון גם לעצב אתרים, גם לבנות אתרים וגם לתכנת אתרים. אתם מחפשים כל משרה שיכולה להתאים לאחד או יותר מן התפקידים הנ"ל. מה שתצטרכו לעשות, זה ליצור קו"ח שיהיה כמה שיותר ממוקד לכל תפקיד כזה. זאת אומרת - השמיטו פרטים ותפקידים קודמים שלא רלוונטיים למשרה המבוקשת, הדגישו דווקא את הכישורים שכן רלוונטיים למשרה, וספקו ממליצים שישמחו לספק לכם המלצה במסגרת התפקיד שהכי רלוונטי למשרה אליה אתם פונים.

בנוסף, אם יש לכם רקע של לימודים או הכשרה שרלוונטיים לתפקיד הספציפי - ציינו ואף הדגישו זאת במקום ראוי. לאחר מכן, תנו לחבר או מכר לעבור על הקורות חיים שלכם (תמיד טוב לקבל חוות דעת נוספת) ותבקשו הערות.

לסיום, תמיד מומלץ לנסות להיכנס לראש של המעסיק הפוטנציאלי שלכם, זה שעובר על עשרות קורות חיים ביום, וכנראה מקדיש לכל אחת בדיוק כמה שניות לפני שהוא מחליט אם לזרוק לפח או לשמור לאחר מכן. האם הקו"ח נראים לכם משעממים או לא רלוונטיים - נסו לראות היכן אפשר לשפר, ותמיד מומלץ להתייעץ עם חברם או מכרים

לאחר שאתם מרגישים מוכנים - אתם מוזמנים להפיץ את קורות חייכם באמצעות השירות שלנו.בהצלחה!

לרשימת חברות המלאה לחץ כאן