מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  האם כדאי "לשנמך" את קורות החיים במקרים מסוימים? ואיך תעשו זאת נכון....

האם כדאי "לשנמך" את קורות החיים במקרים מסוימים? ואיך תעשו זאת נכון....

לא פעם קורה שאנחנו לא מתקבלים לעבודה נחשקת בגלל עודף כישורים וניסיון שיש לנו. לאחר שניהלנו משרד או העובדה שיש לנו תואר שני יכולות לפעמים להרתיע מעסיקים רבים ולגרום להם לא לשכור את השירותים שלנו. הפתרון האפשרי לבעיה מסוג זה היא לשנמך את קורות החיים שלנו. שנמוך קורות החיים שלנו הוא למעשה הנמכה של התוכן שלהן. נכון, אנחנו לא יכולים לשקר בקורות החיים שלנו ואנחנו גם לא יכולים "להעלים" או "למחוק" את ההישגים שלנו. כאשר אנחנו מנמיכים את קורות החיים שלנו אנחנו למעשה מתארים בצורה "נמוכה" יותר את הניסיון ואת ההכשרה המקצועית שלנו, או משמיטים פרטים מסוימים שהם לא קריטים במיוחד ועשויים "להבהיל" את המעסיק הפוטנציאלי.

איך אפשר לשנמך את קורות החיים שלנו?

אז איך אנחנו יכולים לשנמך את קורות החיים שלנו? בשביל להנמיך את קורות החיים שלנו אנחנו יכולים לתאר במילים פשוטות יותר את הניסיון התעסוקתי שלנו. אם למשל היה לנו ניסיון בניהול אנחנו יכולים לכתוב שהיינו חלק מצוות הניהול ולא מנהלים בכירים. אם למשל יש לנו תואר שני אנחנו יכולים לכתוב שיש לנו תואר שני אבל לא להפריז בתיאור שלו. בכלל ככל שלא נגזים בתיאור של התפקידים שעשינו ולא ננפח אותם אלא נתאר אותם בשפה יומיומית כך נאיים פחות על המעסיקים שיקראו את קורות החיים שלנו ונגביר את הסיכויים שיזמינו אותו לריאיון.

נושא ההנמכה של קורות החיים שלנו הוא נושא לא פשוט. לפעמים אם יש לנו ניסיון תעסוקתי של שנים רבות וקורות החיים שלנו כוללים יותר משניים או שלושה דפים אנחנו יכולים לקצר אותם ולא לכלול בהם את כל התפקידים שהיו לנו מהעבודה הראשונה שהייתה לנו ועד עצם היום הזה.

  1. למידע נוסף על כתיבה של מספר קורות חיים לתפקידים שונים - ליחצו כאן.
  2. לטיפים לכתיבה מכתב מקדים בקורות חיים על מנת להתבלט מעל כולם - ליחצו כאן.

לרשימת חברות המלאה לחץ כאן