מאמרים  »  ראיון עבודה  »  3 שאלות מעצבנות (ואיך לענות עליהן) בראיונות עבודה

3 שאלות מעצבנות (ואיך לענות עליהן) בראיונות עבודה

ניתן לומר שראיונות עבודה הם הסיוט של כל אדם שמחפש מקום עבודה. דבר שהופך את העניין לבעייתי יותר הוא שפעמים רבות המראיין מחליט לשאול שאלות מורכבות ביותר על מנת לבחון לא רק את התשובה שלנו אלא גם את שפת הגוף שלנו ואת המימיקה שלנו בשעת לחץ.

מהי התכונה השלישית והחיובית שלכם

אחת מהשאלות תמיד תהיה מהי תכונת האופי או תכונות האופי השליליות שלכם ומה החיוביות. יש מראיינים שמרחיקים לכת ומחליטים לבקש תכונת אופי אחד של המרואיין שיכולה להיות שלילית וחיובית. שאלה זו מכניסה ללחץ את רוב האנשים שכן דורשים מהם לציין נקודת חולשה שלהם וכיצד היא יכולה לבוא לידי ביטוי גם בהיבט החיובי והנטייה הראשונה היא להתגונן. התשובה שלכם ושפת הגוף יקבעו במידה רבה איך אתם מתמודדים בחיים ובעבודה עם מצבים לא נעימים וכיצד אתם יכולים למצוא להם פתרון במהרה. אם תגידו למשל שאתם אסרטיביים בעתות לחץ, אך אתם גם משיגים את המטרה שלשמה נקטתם בגישה זו ויש לכם את היכולת לחזור לאותה מערכת יחסים ידידותית עם העובדים שלכם, קרוב לוודאי שהתשובה תתקבל בחיוך.

מיהם הטיפוסים איתם אתם לא מסתדרים במקום העבודה?

כאן מדובר על שאלה נוספת שמצליחה להכשיל אנשים רבים בראיון ולגרום להם למפח נפש עמוק. הדרך להתמודד עם שאלה זו היא תשובה שתמיד תציג אתכם באור חיובי, כמו למשל 'הטיפוס או ההתנהגות לא לטעמי, אבל אני עובד על הדברים..אני מצליח לראות את היתרונות של אותו אדם ועוזר לו להגיע לתפוקה בה החברה מעוניינת וכו'.

מדוע עזבת או הועזבת ממקום העבודה הקודם?

כאן חשוב לא לומר שום דבר אישי או שלילי על מקום העבודה הקודם ועל האנשים שעבדתם איתם. אין זה משנה עד כמה אהבת או לא אהבתם אותם, הרובד האישי אינו בעל תפקיד חיובי כאן. יש לענות בצורה כללית, כמו למשל 'אני מעוניין להשתלב בתחום חדש, לפתח קריירה במשרה כמו שיש לכם להציע לי' וכו'.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן