מאמרים  »  ראיון עבודה  »  4 דברים שאפשר להגיד בראיון עבודה כדי שיזכרו אתכם לטובה

4 דברים שאפשר להגיד בראיון עבודה כדי שיזכרו אתכם לטובה

ראיונות עבודה כיום הפכו לתחרותיים יותר מן העבר ולקשים יותר. למעשה, הסיכויים שלכם כיום לזכות בעבודה לאחר ראיון עבודה הינם נמוכים. יחד עם זאת, בסופו של דבר אתם רק צריכים "כן" אחד, ולכן תמיד אפשר להמשיך ולנסות, וצריך להמשיך ולנסות. בואו ונראה כיצד תוכלו להגביר את הסיכויים שלכם לזכות בראיון עבודה ולהרשים את המראיינים שלכם.

הדבר הראשון - זה לא מה, זה האיך

האמת המרה היא שרוב המראיינים פחות מתייחסים למה שאתם אומרים, משום שהם כבר עייפים ושחוקים. נכון כי לתוכן של הדברים שלכם יש משמעות רבה, אבל למעשה לצורה בה אתם מדברים, לאופן בו אתם מציגים את עצמכם מבחינת שפת הגוף, ולביטחון העצמי שלכם – יש חשיבות רבה יותר. לכן, חשוב מאוד להיות נינוחים אך אסרטיביים, בטוחים בעצמכם אך פתוחים לרעיונות חדשים, ובעיקר – מנומסים, נעימים ורגועים. בסופו של דבר, זה סוג האנשים שהמראיינים ירצו לעבוד איתם בהמשך.

ובכל זאת – הדבר השני

הדבר החשוב ביותר שתוכלו להגיד הוא שאתם באים בטוב. מה הכוונה? שטוב לכם בחיים, שטוב לכם בעבודה הנוכחית שלכם, ואתם בסך הכל מחפשים עבודה חדשה על מנת להתקדם בחיים. נכון, ברור שזה לא תמיד המצב, אבל עליכם להראות למראיינים שאתם לא לחוצים, ושאתם באים מתוך מצב טוב ורק רוצים לשפר. כלומר, לא הגעתם לראיון מתוך חוסר ברירה. זה בהחלט ירשים אותם.

הדבר השלישי – מדוע אתם רואים בעבודה הזו קידום

עליכם להסביר למראיינים מדוע התפקיד אליו אתם מתמיינים מהווה עבורכם קידום. זה יכול להיות קידום בעיסוק האישי, קידום לעבודה בחברה גדולה ובעלת יותר אפשרויות, קידום מבחינה חברתית וכדומה. העיקר שתספרו להם מדוע יהיה לכם יותר טוב בחברה שלהם.

הדבר הרביעי – הראו כמה נעים לעבוד איתכם

בסופו של דבר, רוב מקומות העבודה מחפשים אנשים שנעים לעבוד איתם. אנשים שמתאימים לרוח החברה, ואנשים שכיף להיות לצידם. הראו להם שאתם כאלה, על ידי חיוכים, סיפורים על התחביבים שלכם, על המשפחה שלכם, וכדומה. בקיצור – היו חברותיים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן