מאמרים  »  טיפים נוספים  »  המקצועות החמים של 2015

המקצועות החמים של 2015

מידי שנה מתפרסמת רשימה של המקצועות החמים לשנה הבאה. מדוע זה בכלל חשוב, ומדוע כדאי לכם להכיר היטב את הרשימות האלו? הסיבה לכך פשוטה מאוד. חשוב להכיר באופן כללי את שוק העבודה ואת המגמות השולטות בו, על מנת שתוכלו לכוון את עצמכם אל עבר מקצוע "חם" ומבוקש יותר, בין אם אתם נמצאים לפני הלימודים, ובין אם אתם שוקלים שינוי קריירה בשלב מאוחר יותר של החיים. בכל מקרה, בואו ונראה מהם המקצועות החמים של שנת 2015.

התחום המבוקש ביותר – יופי וקוסמטיקה

יכול להיות שזה יפתיע אתכם, אבל משרות בתחום היופי והקוסמטיקה הולכות וצוברות פופולריות, והן מוגדרות כיום כמשרות החמות ביותר. זוהי הזדמנות מצויינת לכל מי שאוהבת את התחום ורוצה ללמוד אותו באופן מקצועי. מדובר בלימודים שאינם אקדמיים ואינם ארוכים, אך הם בכל זאת מבטיחים עבודה והכנסה מכובדת למדי

הנדסה

אולי זה יבאס את כל מי שלא למד הנדסה, אבל מגמת השליטה של המהנדסים בשוק העבודה ממשיכה גם אל תוך שנת 2015. הביקוש למהנדסים בתחומים רבים רק הולך וגובר, עם דגש על תחום הנדסת החשמל ומערכות מידע. חשוב לדעת כי מדובר בלימודים ארוכים וקשים, ויש העדפה ברורה לבוגרי אוניברסיטאות על פני בוגרי מכללות.

עובדי כפיים מקצועיים

נכון, אולי זה לא התחום הכי אטרקטיבי ולא בדיוק העיסוק שיוביל אתכם מסביב לעולם, אבל יש בשוק דרישה עצומה לרתכים, חשמלאים, שפים, ונגרים. למעשה, עובדי כפיים מקצועיים נמצאים בראש הטבלה העולמית המציגה את המחסור בשוק העבודה לפי תחומי עיסוק.

מכירות

תחום נוסף אשר מציג דרישה הולכת וגוברת לאורך שנים רבות הוא תחום המכירות. אז אם יש לכם גישה לאנשים והרבה רצון להצליח – יכול מאוד להיות שזה התחום המתאים לכם.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן