מאמרים  »  טיפים נוספים  »  האם חייבים תואר שני בשביל תפקידים בכירים

האם חייבים תואר שני בשביל תפקידים בכירים? רמז: לא בהכרח

אנשים רבים מתלבטים האם לצאת ללימודי תואר שני. הבעיה היא כפולה – מהצד האחד תואר שני אינו תואר זול, ולהיות סטודנט במשך שנתיים, לכל הפחות, משמעו להפסיד אפילו עוד יותר כסף. מהצד האחר, בזמן שאתם עושים את התואר השני, המתחרים שלכם במקום העבודה בו אתם עובדים עשויים לרכוש יותר נסיון. אז בואו ונראה אחת ולתמיד, האם אתם באמת חייבים תואר שני על מנת לקבל תפקידים בכירים.

מה באמת חשוב?

כאשר אתם מתמודדים על תפקידים בכירים ומשרות רמות דרג, האם אתם יודעים מה בעצם המעסיקים הפוטנציאליים שלכם מחפשים? נכון, השכלה היא דבר חשוב ביותר ויכול להיות אפילו גורם מכריע במקרה של שוויון מוחלט בין מועמדים. אבל, מה שבאמת חשוב הוא האם אתם יכולים לבצע את העבודה, ולא כמה תארים יש לכם.

בסופו של דבר, מנהלים טובים הם מוצר נדיר, אפילו שלרבים כיום יש תואר שני מאוניברסיטאות מובילות בעולם. חשוב להבין כי כך המעסיקים של השוק הישראלי רואים את זירת המועמדים לתפקידים בכירים. מה שהם מחפשים הוא מנהיגים טובים, אנשים שהצליחו להוביל את אנשיהם בעבר לכדי תפקוד יוצא דופן, ואנשים שיוכלו להצעיד את העסק שלהם או את המחלקה המדוברת מספר צעדים קדימה.

ומה יותר חשוב?

יכול להיות שיתמודדו מולכם אנשים עם תואר שני, וסביר להניח שזה מה שיקרה בשלב כלשהו של חיפוש העבודה שלכם. אולם, אם באמתחתכם המלצות טובות, הישגים מוכחים, והרבה מאוד כריזמה ורצון להצליח – אין שום מניעה שלא יבחרו בכם לתפקיד הבכיר.

לכן, במקרים רבים עדיף להמשיך ולהשקיע בקריירה שלכם ובמקום העבודה הנוכחי שלכם, במקום להשהות את החיים ולצאת ללימודי תואר שני.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן