מאמרים  »  חברות כ"א והשמה  »  אילו תנאים מגיעים לכם בעבודה דרך חברות כוח אדם

אילו תנאים מגיעים לכם בעבודה דרך חברות כוח אדם

כאשר אתם מתקבלים לעבודה בחברת כוח אדם, אתם זכאים למספר תנאים כפי שקבוע בחוק. למעשה, עובדים רבים אינם מודעים לתנאים המגיעים להם על פי חוק, ומעסיקים רבים מנצלים זאת לטובתם ומעניקים תנאים פחות טובים בתירוץ כי "זוהי חברת כוח אדם, לא חברת חשמל". בואו ונראה מהם התנאים המגיעים לכם בעבודה דרך חברות כוח אדם.

חוק זה חוק

קודם כל, חשוב להבין כי כאשר אתם עובדים דרך חברת כוח אדם, יש לכם שני מעסיקים. המעסיק הראשון והחשוב ביותר הוא חברת כוח האדם. עימה אתם מקיימים יחסי עובד – מעסיק, והיא אחראית על תשלום השכר שלכם. המעסיק השני הוא מקום העבודה בו אתם עובדים בפועל, והוא אחראי על סדר היום שלכם, על סידור העבודה שלכם ועל המטלות שלכם. לכן, כאשר אנחנו מדברים על תנאי העבודה, חשוב להבין כי מדובר בשני מעסיקים ולא רק באחד.

באופן כללי, כל מה שקבוע בחוקי העבודה רלוונטי גם אליכם, ואל תתנו לאף אחד לספר לכם משהו אחר. כך למשל, אתם זכאים לפנסיה ולקרן השתלמות החל מהחודש השלישי לעבודה. אתם זכאים לתשלום עבור שעות נוספות, ולתשלום מוגבר עבור עבודה בלילה, בסופי שבוע ובחגים. כמו כן, אתם זכאים להחזרי נסיעות כפי שקבוע בחוק, ולחופשת מחלה בהתאם למכסת הימים שקבע המחוקק. אתם גם זכאים לימי חופש כפי שקבוע בחוק, ולדמי הבראה.

והבונוס....

עובדי קבלן זכאים לכל זכות המוקנית לעובדים רגילים מכוח חוקי המדינה. אולם, יש מספר זכויות שהן ייחודיות לעובדי קבלן. בנוסף לכך, זכויותיהם של עובדי קבלן במגזר העסקי והפרטי, שונות מהזכויות של עובדי קבלן במגזר הציבורי. חשוב לדעת כי עובדים במגזר הציבורי זכאים ל"השוואת תנאים" לעובדים המועסקים בהעסקה ישירה, בעוד שעובדי המגזר הפרטי והעסקי זכאים לזכויות נוספות מתוקף צו הרחבה בענפים ספציפיים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן